بخاری چتری چیست؟

بخاری چتری چیست؟

  • بدون دیدگاه
  • 81 بازدید
بخاری چتری چیست؟

……بخاری چتری یک دستگاه تولید گرمای مطبوع و یکنواخت می باشد که این امکان را برای استفاده کننده به وجود می آورد که بتواند در محیطی که مدنظر خود قرار دارد با هزینه بسیار اندک و مقرون به صرفه گرمای بسیار مناسب و مطلوبی را ایجاد نماید.

معمولاً مدلهای مختلف هیتر چتری از گرمایش تابشی استفاده کرده و با استفاده از امواج مادون قرمز گرمای مناسب با محیط اطراف انتشار می دهند.

با توجه به اینکه هیتر چتری گرمای مورد نظر را به صورت تابشی و به سمت بالا یعنی از سقف به محیط اطراف ساطع می نماید. و در نتیجه از نظر اشغال کردن فضا طراحی بسیار عالی داشته و فضای کمی را اشغال می نماید.

در صورتی که قصد خرید هیتر چتری دارید و می خواهید در مورد این دستگاه بسیار کارآمد و مفید اطلاعات مناسبی کسب کنید. در ادامه مقاله همراه باشید:

 

بخاری چتری

معرفی بخاری چتری

در واقع می توان این طور بیان کرد که ساختمان و طراحی بخاری چتری تا حدود زیادی به سیستم گرمایش تابشی که در انرژی خورشید وجود دارد شبیه می باشد و مانند آن عمل می کند.

در سیستم گرمایشی هیتر چتری انرژی مورد نظر که از طریق برق و گاز تولید می گردد. به واسطه المنت یا همان محفظه ی احتراق در آن صورت می پذیرد به گرمای مطبوع تبدیل شده و در نتیجه به محیط اطراف برمی گردد.

مدلهای مختلف بخاری چتری معمولاً در قسمت بالا و سقف یک مکان یا ساختمان و سازه نصب شده مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم همچنین به سیستم های گرمایش از سقف نیز معروف هستند.

پرکاربرد ترین مدلهای بخاری چتری دو نوع خواهد بود که یکی از آنها هیترهای چتری برقی و دیگر هیترهای چتری گازی می باشد که در واقع این نامگذاری ها بر اساس نام مواد مصرفی این نوع هیتر ها می باشد.

مشاهده بخاری چتری

 

بخاری چتری از نوع تابشی

یکی از انواع پرکاربرد بخاری چتری نوع تابشی آن می باشد. که گزینه بسیار مناسبی در جهت به کار بردن این محیط در محیط های باز مانند باغ و باغچه. تراس، آلاچیق، نمایشگاه ها و غیره می باشد.

البته استفاده از این نوع هیتر در فضای بسته رواج بسیار زیادی دارد. از مهمترین ویژگی‌های مثبتی که در هیتر چتری از نوع تابشی وجود دارد این موضوع باشد که با توجه به طراحی آن گرمای مورد نظر به سطح دلخواه انتقال پیدا می‌کند. و به این صورت فضای بسیار کمی را در مکان مورد نظر که قرار است از آن استفاده گردد اشغال می‌نمایند.

 

بخاری چتری تابشی

بخاری چتری از نوع گازی

این مدل از بخاری تابشی نیز از طرفداران بسیار زیادی برخوردار می‌باشد و همانطور که از نامش پیداست برای تامین انرژی مورد نظر هیتر و همچنین گرمای مطبوع از گاز مایع و گاز شهری استفاده می کند.

درون این نوع هیتر یکسری لوله های آتشخوار در نظر گرفته می‌شود. و همچنین بر روی آنها یکسری پنل هایی که در حکم انعکاس کننده گرما ایفای نقش می نمایند در قسمت پشت و کناره لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در نتیجه می توان با استفاده از این سیستم گرما را به صورت کامل به محیط مورد نظر و قسمت پایینی هیتر تابشی هدایت نمود.

بخاری چتری تابشی گازی

 

با توجه به اینکه گرمای تولید شده توسط هیتر گازی تابشی از نوع امواج مادون قرمز می‌باشد. این گرما به راحتی و اثرات بسیار مطبوع در اختیار محیط اطراف قرار می‌گیرد.

این هیترهای تابشی نیز مانند دیگر مدل ها کاربردهای بسیار فراوان و مختلفی را در فضاهای باز و بسته تحت پوشش قرار می‌دهد. که از مهم‌ترین آنها می‌توان به کارخانه‌ها حیاط ها، باغ ها، ویلاها، ترازها و بسیاری موارد دیگر این چنینی اشاره نمود.

 

مهمترین ویژگی‌های بخاری چتری

از جمله مهمترین و اصلی‌ترین ویژگی مدلهای مختلف هیتر چتری تولید گرمایش بسیار مناسب. و سطح بالای آن و در عین حال مصرف کمترین میزان انرژی میباشد. همچنین در صورت استفاده از مدلهای مختلف هیتر چتری هیچ گونه تغییری در کیفیت هوای مکان مورد نظر ایجاد نشده. گرمای تولید شده توسط هیتر تابشی در نوع خود بسیار مطلوب و مناسب خواهد بود.

همچنین جریان گرمای تولید شده توسط اینترنت توسط کاربر به صورت کامل تحت کنترل و مدیریت می باشد.

از دیگر مزایای این طرح بیشتر این موضوع می باشد که نسبت به دیگر لوازم گرمایشی گرما با سرعت بیشتری به محیط مورد نظر انتقال می دهد.

 

 

برچسب‌ها:,
ارتباط در واتس آپ image/svg+xml