بخاری قارچی چیست؟

بخاری قارچی چیست؟

  • بدون دیدگاه
  • 51 بازدید
بخاری قارچی چیست؟

 

بخاری قارچی یک دستگاه گرمایی و سیستم گرمازا می‌باشد از انواع بخاری فضای باز که بیشترین کاربرد آن در فضاهای باز و فضاهایی که سقف نداشته باشد است. در حالت کلی از جمله دلایلی که بخاری تابشی به عنوان یک گزینه بسیار مناسب جهت استفاده در فضاهای باز می باشد.

مانند حیاط، ویلا و غیره می باشد وضعیت هایی است که این بخاری در مقایسه با مدل‌های دیگر این وسیله گرمازا دارد. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی کامل این محصول پرداخته و موضوعات پیرامون آن را برای شما شرح ‌دهیم.

در صورتی که می خواهید در مورد این دستگاه جذاب و گرمازا اطلاعات مناسبی کسب کنید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید:

 

بخاری قارچی مسی رنگمعرفی بخاری قارچی

از دیگر نام هایی که به بخاری قارچی اطلاق می گردد بخاری پاسیو می باشد.

همچنین این بخاری به بخاری چتری نیز در بازارهای مختلف شهرت دارد. بخاری تابشی یک وسیله گرمایی بسیار مناسب می ‌باشد. که بیشترین کاربرد آن در فضاهای باز مانند روف گاردن، حیاط ویلا، باغ، تراس و غیره بوده و می تواند در روزهای سرد سال گرمای بسیار مطلوب و مناسبی را برای محیط مورد نظر ایجاد نماید.

افرادی که در آن محیط وجود دارند از گرمای مناسب ارائه شده توسط این دستگاه لذت برده و اوقات خوشی را سپری نمایند.

 

مزایای بخاری قارچی

در حالت کلی با توجه به مزایای مثبتی که بخاری قارچی دارد این محصول روز به روز در بازارهای مختلف بیشتر جای پیدا کرده و همچنین فروش بهتری را در انواع مختلف دیگر بخاری ها تجربه می نماید.

از جمله مهم‌ترین مزایای بخاری قارچی در مقایسه با دیگر بخاری‌ها امنیت و ایمنی بسیار بالای آن و در عین حال صرفه‌ جویی مناسبی که در مصرف سوخت ایجاد می نماید، می باشد.

چرا که مصرف سوخت این دستگاه بسیار پایین می باشد. همچنین دلیل امنیتی بسیار بالای بخاری تابشی نیز به کار بردن ورقهای آلومینیوم استاندارد در این نوع بخاری می باشد. همچنین بخاری قارچی به گونه ای طراحی شده که هیچ گونه صدای اضافی تولید نکرده و در نتیجه مزاحمتی برای افرادی که در اطراف بخاری قارچی حضور دارند ایجاد نمی نماید.

می‌توان از این بخاری در مکان‌هایی که احتیاج به سکوت و آرامش است مانند کتاب‌ خانه یا دیگر مکان ها نیز نهایت استفاده را انجام داد.

 

بخاری قارچی مشکی وارداتی

 

همچنین نوع طراحی بخاری قارچی معمولاً به گونه ای است که تا حد زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری می کند.

با توجه به این موضوع یک گزینه بسیار مناسب برای خریدهای مقرون به صرفه به حساب می آید. یکی دیگر از مزایای بخاری قارچی طراحی و همچنین ابعاد و اندازه این دستگاه می باشد، چرا که معمولاً بخاری چتری به گونه ای طراحی می شود که ابعاد بسیار مناسبی داشته و فضای کمی را اشغال می نماید و در نتیجه برای به کار بردن در فضاهای باز بسیار گزینه مناسبی بوده و جایی زیادی را اشغال نمی کند.

همچنین برای جابجا نمودن و یا نصب کردن بخاری قارچی در مکان های مختلف هیچ گونه تجهیزات و یا دانش خاصی احتیاج ندارد. افراد به راحتی می‌تواند این دستگاه را در مکان‌های مختلف جابجا و یا نصب نمایند.

بخاری قارچی از نوع گازی

 

یک سری از انواع پر کاربرد بخاری قارچی نوع گازی آن می باشد. در این نوع بخاری چتری یک مشعل در قسمت بالای بخاری تعبیه شده که انرژی آن از طریق گاز مایع تامین می گردد. وظیفه آن پخش کردن شعله های موجود در بخاری قارچی برعهده ورق فلزی سوراخ دار می باشد.

در آن یک سیستم دایره ای شکل طراحی شده که به خوبی می‌تواند اطراف بخاری تابشی مورد نظر را گرما ببخشد. همچنین در قسمت بالایی بخاری قارچی گازی یک ورق آلومینیوم تعبیه شده است. که این ورقه در نقش پخش کننده گرما، حضور داشته در نتیجه از گرمایی که به ثبت بالا هدایت می‌شود جلوگیری کرده و آن را به محیط اطراف پخش می نماید.

معمولاً در مراحل مختلف بخاری تابشی ورقه آلومینیومی که مورد استفاده قرار می گیرد رنگ نقره‌ای خواهد داشت. دلیل این موضوع این مورد می باشد که رنگ نقره ای نسبتاً روشن دارد. در نتیجه گرمای کمتری را جذب می نماید و تا حدود زیادی گرمای رسیده خود را به محیط اطراف منعکس می‌کند.

 

بخاری قارچی از نوع برقی

یکی دیگر از انواع پرکاربرد این بخاری شامل بخاری چتری نوع برقی آن می باشد.

همانطور که از نام بخاری پیداست این بخاری با نیروی الکتریسیته یا همان برق فعالیت می کند. در نتیجه انرژی خود را به صورت گرما به محیط اطراف خود منتشر میکند. گرمای مطبوعی را در محیط مورد نظر ایجاد می نماید. در واقع مکانیسم عملکرد در بخاری قارچی از نوع برقی به این صورت است که این بخاری انرژی مادون قرمز ساطع شده از خود را به محیط اطراف هدایت کرده و در نتیجه باعث ایجاد گرما در محیط مورد نظر می گردد.

در حالت کلی این بخاری از نوع برقی با توجه به کیفیت راهنمایان و مصرف بسیار مناسبی که دارد این امکان را خواهد داشت و در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته و همچنین تحت تاثیر عوامل جوی مانند باد و باران نیز تا حدود زیادی قرار نگیرد و عملکرد آن با مشکل مواجه نشود.

منبع: تهران هیتر معرفی بخاری قارچی

بخاری قارچی

برچسب‌ها:,
ارتباط در واتس آپ image/svg+xml