بخاری فضای باز چیست؟

بخاری فضای باز چیست؟

  • بدون دیدگاه
  • 54 بازدید
بخاری فضای باز چیست؟

بخاری فضای باز دستگاهی است که به کمک آن می توان برای مکان هایی مانند بالکن، حیاط، روف گاردن، باغچه، باغ و غیره گرمای مطبوع ایجاد کرده و در فصل‌های سرد سال مانند پاییز و زمستان در این مکان ها حضور داشته و اوقات خوشی را سپری نماییم. همچنین علاوه بر نام های ذکر شده نام های دیگری مانند هیتر تابشی و یا هیتر قارچی نیز به این بخاری تعلق می گیرد. با ما در ادامه این مقاله همراه بوده و اطلاعات مناسبی در مورد این دستگاه و موضوعات پیرامون آن کسب کنید:

بخاری فضای بازمعرفی بخاری فضای باز

هیتر فضای باز بهترین انتخاب برای این امر می باشد. که در روزهای سرد فصول پاییز و زمستان بتوانیم از فضای بیرون از منزل بهره برده و در مکانهایی مانند باغ و باغچه و حیاط به تفریحات مانند پخت کباب، دورهمی و تفریح بپردازیم. و بدون آنکه سرمای شدید پاییز زمستان بخواهد ما را اذیت کند بتوانیم اوقات بسیار مناسبی را با استفاده از آن برای خود و همراهان ما ایجاد نماییم. بسیاری میخواهند که بدانند آیا واقعا بخاری چتری می تواند تاثیر مثبتی در ایجاد گرما و از بین بردن هوای سرد داشته باشد. در جواب این سوال باید بگویم که بله، این بخاری در انواع مختلف آن ابعاد مختلفی دارد که کاربرد بسیار مناسبی دارد. و می تواند گرمای مطبوع را ایجاد نموده تا در نتیجه شما بتوانید اوقات خوشی را در محیط اطراف خود تجربه نمایید.

چگونگی عملکرد بخاری فضای باز

بخاری قارچی همچنین به بخاری یا هیتر قارچی نیز معروف می باشد. معمولاً با بهره گیری از انرژی های مختلف مانند گاز یا برق تولید گرما می نماید و گرمای مطبوعی را ایجاد می نماید. روش انتقال گرما در انواع مختلف بخاری فضای باز از بخاری های معمولی متفاوت بوده و برخلاف بخاری های رایج و معمولی که در مکان‌های مختلف از آنها استفاده می گردد. و گرما از طریق انتقال هوای گرم به مکان مورد نظر منتقل می گردد. در بخاری های فضای باز گرمای مورد نظر از طریق سر بخاری به فضای مورد نظر منتقل می شود.

اگر بخواهیم در این مسئله مثالی بزنیم می‌توانیم به خورشید اشاره نمود. به عبارت دیگر می توان گفت بخاری فضای باز برای گرم کردن محیط اطراف خود به واسطه ای احتیاج ندارد. اما در عین حال بخارات معمولی برای اینکه بتوان گرمای مورد نظر را به محیط اطراف خود انتقال دهند به مولکول‌های هوا احتیاج دارند و در نتیجه بهتر و محیط اطراف خود را گرم کنند. واحدی که بر مبنای آن میزان گرمادهی و قدرت پوشش بخاری فضای باز در یک مورد مشخص می گردد BTU می باشد. معمولا این مورد از سمت تولید کننده بخاری فضای باز در قسمت مشخصات فنی محصول به صورت تمام و کمال ذکر می گردد.

انواع بخاری فضای باز

خرید بخاری قارچی

در حالت کلی زمانی که قصد خرید یک بخاری قارچی را داریم باید به دو عامل اندازه و قدرت بخاری باید توجه کنیم. دو عامل با توجه به حجم فضایی که قرار است بخاری آنجا را گرم کنند و همچنین میزان افزایش دمایی که احتیاج است تا بخاری آن را تامین نماید مرتبط می باشد. برای مثال برای این که بتوانیم در یک محیط صد متری به اندازه ۱۰ درجه افزایش دمای ایجاد کنیم. به یک بخاری فضای باز با قدرت ۷۰ هزار btu احتیاج می باشد. همچنین یکی دیگر از مواردی که برای ایجاد گرمای مطبوع تر و جلوگیری از هدر رفتن گرما و صرفه جویی در مصرف سوخت می توان از آن استفاده نمود.

جلوگیری از نیروی باد می باشد با توجه به این موضوع نشان می دهد در منطقه سرعت باد بیش از ۲۵ کیلومتر در ساعت است. با بهره گیری از روشهای مختلف از سرعت باد در محیط کاسته و در نتیجه از هدر رفتن بی مورد انرژی صرفه جویی نماییم.

ابعاد و اندازه بخاری فضای باز

در حالت کلی مدل های مختلف بخاری فضای باز در طرح ها شتاب و ابعاد مختلفی قابل تهیه و عرضه می باشد. از متداول ترین انواع این بخاری ها در قسمت رستوران ها و کافی شاپ ها و در فضای آزاد این مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند. و معمولاً از نوع بزرگ و ایستاده هستند. همچنین مدل های مختلف هیتر فضای باز در انواع دیگر می توان به نوع دیواری، آویزی، رومیزی و غیره اشاره نمود. همچنین برای فضاهای مسکونی و خانگی نیز مدلهایی از هیتر فضای باز وجود دارد که با استفاده از آنها گرمای مناسبی برای خود و اعضای خانواده ایجاد نمود. و از حضور در روزهای سرد زمستان در فضای آزاد نهایت لذت را ببریم و تجربه ای جذاب داشته باشیم.

بخاری قارچی

 

منبع: تهران هیتر | بخاری فضای باز چیست؟

برچسب‌ها:, , ,
ارتباط در واتس آپ image/svg+xml