تعمیر بخاری قارچی چگونه است؟

تعمیر بخاری قارچی چگونه است؟

  • بدون دیدگاه
  • 0 بازدید
تعمیر بخاری قارچی چگونه است؟

تعمیر بخاری قارچی چگونه است؟

بخاری های قارچی و یا پاسیو از طول عمر و کیفیت بسیار بالایی برخوردارند، با این حال ممکن است در برخی مواقع نیاز به تعمیر بخاری قارچی داشته باشید. بخاری قارچی یکی از انواع بخاری های پرطرفدار در بین مصرف کنندگان است، که از آن در فضای باز استفاده می شود. این نوع بخاری ها بر اساس مدل و سایز های مختلف، قادر به گرم کردن فضای محدودی از باغ ها، رستوران و کافه ها و فضای باز ویلاها هستند.

تعمیر بخاری قارچی نیاز به حضور متخصصان در این زمینه دارد و به محض بروز ایراد باید نسبت به تعمیر آن ها اقدام شود. بخاری های قارچی از دو نوع سوخت گاز شهری و یا کپسول های گازی و جریان الکتریسیته استفاده می کنند. بنابراین مصرف کنندگان می توانند بر اساس نیاز و امکانات خود یکی از آن ها را مورد استفاده قرار دهند.

در صورت بروز هر کدام از این علائم حتما باید نسبت به تعمیر بخاری قارچی اقدام کنید:

  • عدم روشن شدن بخاری قارچی
  • روشن شدن و سپس خاموش شدن آن
  • ایجاد بوی سوختگی
  • استشمام بوی گاز و یا اتصال در رابط های برقی
  • برق دار شدن بدنه بخاری قارچی (در بخاری های برقی)

بخاری قارچی از بخش های مختلفی ساخته شده است، که عدم کارکرد صحیح آنها منجر به بروز یکی از علائمی که به آنها اشاره کردیم خواهد شد. رسیدگی به بخاری قارچی و سرویس آن می تواند از بروز این مشکلات جلوگیری کرده و به طول عمر آن ها بیفزاید.

تعمیر بخاری قارچی گازی

 

عیب یابی و تعمیر بخاری قارچی

در صورت بروز هرگونه ایراد در عملکرد بخاری های قارچی باید نسبت به تعویض و یا تعمیر بخاری قارچی اقدام نمایید. یکی از اجزای بسیار مهم در بخاری قارچی ترموکوپل است، که وظیفه بسیار مهمی را در این بخاری ها ایفا می کند. این بخش در مقایسه با سایر قسمت های بخاری بیشتر دچار خرابی می شود و در صورتی که نتوان آن را تعمیر کرد، باید تعویض شود.

یکی از دلایل روشن نشدن بخاری قارچی گازسوز و یا خاموشی آن مدتی پس از روشن شدن، عملکرد نادرست ترموکوپل می باشد. ترموکوپل از دو قطعه فلز غیر هم جنس ساخته شده، که از یک طرف به هم متصل می باشند. ایجاد حرارت در محل اتصال این دو فلز باعث ایجاد جریان الکتریسیته در دو سر باز آن می شود. عموما تعمیر ترموکوپل در بخاری های قارچی با چالش هایی روبروست که در صورت عدم تعمیر، باید نسبت به تعویض آن ها اقدام شود.

در برخی مواقع نیز ممکن است ترموکوپل سالم بوده و ایراد از خرابی بوبین در بخاری قارچی باشد. با خرابی بوبین شاهد خاموش شدن مکرر شمعک بخاری خواهید بود، که باید در اسرع وقت نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام نمایید.

تعمیر بخاری باغی در مواقعی که بوی گاز به مشام می رسد و یا بدنه آنها برق دار شده است، ضروری است. در این صورت ابتدا باید محل اتصال شیر گاز در بخاری های گازی و دوشاخه برق در بخاری های برقی مورد بررسی قرار گیرد. عدم رسیدگی به این موارد خطر ساز بوده و در برخی مواقع باعث ایجاد جرقه و یا آتش سوزی می شود.

اختلال در کارکرد مشعل منجر به استشمام بوی گاز و همچنین آبی نبودن شعله ها در زمان روشن بودن آن خواهد شد. یکی دیگر از قطعات مهم در بخاری های قارچی پیلوت است که ممکن است پس از مدتی به دلایل مختلف به درستی کار نکند. مشکلات رایج در این بخش روشن نماندن پیلوت، کار نکردن فندک و در نتیجه اختلال در عملکرد ترموکوپل است. عدم رسیدگی به مشکلات به وجود آمده در پیلوت باعث بروز خطر شده و باید سریعا نسبت به تعمیر آن اقدام شود.

تعمیر بخاری باغی

نکات ایمنی هنگام استفاده از بخاری قارچی

با رعایت چند نکته ایمنی، دیگر نیاز به تعمیر بخاری قارچی نخواهید داشت و می توانید به طول عمر آن نیز بیفزایید. تنها کافی است که هنگام استفاده از آن به چند نکته ساده توجه فرمایید. هنگام روشن نمودن بخاری قارچی از باز بودن فضای اطراف آن و همچنین عدم استفاده از آن در نزدیکی مواد مشتعل توجه فرمایید.

اگر به تازگی بخاری قارچی خود را تهیه کرده اید، هنگام نصب و راه اندازی آن به دفترچه راهنما توجه کرده و یا از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. از نزدیک شدن کودکان به این نوع بخاری ها جلوگیری کنید. در صورت بروز هرگونه ایراد در بخاری قارچی ابتدا آن را خاموش کرده و بگذارید تا به طور کامل سرد شود، پس از آن می توانید به بررسی ایرادات بپردازید.

از بخاری قارچی گازی هنگام برودت هوا و یا وزش بادهای تند خودداری کنید. برخی از افراد بدون هیچ گونه تخصصی اقدام به تعمیر بخاری های قارچی می کنند، که این امر ممکن است خطر ساز شود. بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکل ابتدا با متخصصان در این زمینه مشورت کرده و از آنها کمک بگیرید.

ارتباط در واتس آپ image/svg+xml