قطعات پنکه مه پاش

قطعات پنکه مه پاش

  • بدون دیدگاه
  • 299 بازدید
قطعات پنکه مه پاش

تعمیر پنکه مه پاش

قطعات پنکه مه پاش

پنکه مه پاش یا پنکه صنعتی در واقع از اجزا و قطعات مختلفی تشکیل شده است که ممکن است با توجه به نوع و مدل آن اجزا آن با یکدیگر تفاوت داشته باشد. اما به طور کلی قطعات اصلی این پنکه ها در بیشتر مدل های آن شبیه یکدیگر است و با در کنار هم قرار گرفتن این قطعات محصول مورد نظر ساخته می شود که در ادامه به معرفی اجزای این دستگاه خواهیم پرداخت.

معرفی قطعات پنکه رطوبت ساز یا پنکه آبی

یکی از اجزای اصلی این محصول پمپ پیستونی فشار بالا می باشد که در سایز های مختلف با فشار های متفاوت طراحی و ساخته می شوند.

شیر تنظیم فشار نیز یکی دیگر از اجزا این دستگاه محسوب می شود که در ابعاد مختلف موجود می باشد. این قطعه در واقع فشار خروجی پمپ را متناسب با نیاز تنظیم می کند.

فیلتر آب یکی دیگر از اجزا اصلی می باشد که آب موجود در مخزن را قبل از ورود فیلتر کرده و از ورود ذرات موجود در آب جلوگیری می کند. و این کار سبب بهبود عملکرد دستگاه و عمر طولانی آن می گردد. بنابراین با وجود این قطعه دیگر نیازی به آب تصفیه شده برای این محصول نمی باشد. و می توان از آب لوله کشی برای آن استفاده کرد بدون اینکه دستگاه دچار رسوب و یا مشکلی گردد.

شلنگ و نازل مه پاش اجزا دیگر این محصول است که کار شلنگ رساندن آب به نازل های مه پاش است. و وظیفه نازل های مه پاش نیز تبدیل آب پرفشار به ذرات ریز آب می باشد. و در ابعاد 0.1 میلی متر تا 0.5 میلی متر موجود می باشند.

اتصالات که شامل رابط ها، سه راهی ها و… می شود از دیگر قطعات پنکه مه پاش می باشد. همچنین پایه نازل که در انواع مختلف سه نازله و چهار نازله طراحی و ساخته می شوند. و طول آن ها نیز از 5 سانتی متر تا 30 سانتی متر متفاوت می باشد.

پنکه رطوبت ساز

 

سختی گیر، برد کنترل پنکه مه پاش

سختی گیر که از دیگر قطعات این محصول است که سختی و یا املاح آب را می گیرد. تا مشکلی برای دستگاه به وجود نیاید و نازل مه پاش دچار گرفتگی و در نتیجه خرابی نگردد.

برد کنترل از دیگر قطعات و اجزا این محصول است که در برخی از دستگاه ها وجود دارد و در برخی دیگر این قطعه موجود نیست. و در صورت تمایل و نظر مشتری می توان این قطعه ا برای آن نصب کرد. وظیفه این قطعه در واقع روشن و خاموش شدن خودکار دستگاه است.

دماسنج و رطوبت سنج پنکه آبی

دما سنج و رطوبت سنج از دیگر قطعات این دستگاه است. که به وسیله آن می توان دما و رطوبت محیط را کنترل کرد که این کار از طریق فرمان دادن این اجزا به سیستم اصلی این پنکه ها انجام می شود.

از دیگر قطعات پنکه آبی می توان به خروجی آب، صفحه دریافت آب، پره، موتور رطوبت ساز، موتور پنکه، روکش موتور، پایه، صفحه زیر مخزن آب، پمپ آب، مخزن آب و… اشاره کرد.

نکته مهم در خصوص قطعات به کار رفته در پنکه های رطوبت ساز این است که تمامی قطعات ضد آب می باشند. و در برابر رطوبت دچار زنگ زدگی نمی گردند و بسیار با دوام می باشند.

پنکه آبی

در صورت نیاز به قطعات پنکه رطوبت ساز یا تعمیر پنکه آبی یا تعمیر پنکه مه پاش می توانید با ایران فنگدا تماس حاصل فرمایید.

 

قطعات پنکه مه پاش

 

برچسب‌ها:, , , , ,
ارتباط در واتس آپ image/svg+xml