پنکه آبی در گلخانه ها، گاوداری ها و مرغداری ها

پنکه آبی در گلخانه ها، گاوداری ها و مرغداری ها

  • بدون دیدگاه
  • 122 بازدید
پنکه آبی در گلخانه ها، گاوداری ها و مرغداری ها

پنکه آبی مه پاش در گلخانه ها

گلخانه ها در واقع محیطی مناسب برای پرورش گل و گیاهان می باشد که باید همواره محیطی مرطوب با دمایی یکسان داشته باشند. برای ایجاد چنین محیطی پنکه آبی مه پاش بسیار مفید می باشد و با استفاده از این دستگاه می توان حرارت و دمای محیط گلخانه را کاهش داد و به رطوبت مورد نیاز رساند.

علاوه بر کاربرد این دستگاه در مرطوب نگه داشتن محیط گلخانه، این سیستم می تواند در جهت سم پاشی گیاهان نیز کاربرد داشته باشد. برای این کار باید سیستمی مناسب با فضای گلخانه انتخاب نمود و با پر کردن مخزن دستگاه با سم می توان این کار را انجام داد.

برای استفاده از سیستم های مه پاش در گلخانه ها باید دستگاهی مناسب با اندازه و مساحت محیط انتخاب شود تا بهترین عملکرد را داشته باشد. علاوه بر استفاده از این محصول در فصل تابستان و کمک به خنک سازی محیط می توان از این پنکه ها در زمستان استفاده کرد. و با کمک این محصول از یخ زدگی گل و گیاهان جلوگیری کرد.

علاوه بر این موارد از دیگر کاربرد های این پنکه مه پاش می توان به از بین بردن گرد و غبار در گلخانه ها و به از بین بردن بوهای نامطبوع در محیط گلخانه اشاره کرد. برای بالاتر بردن عملکرد دستگاه و بهبود کارکرد آن بهتر است که در کنار استفاده از این پنکه از فن های مخصوص گلخانه نیز استفاده کرد تا محیطی مطلوب با دمایی یکسان برای گلخانه ها فراهم گردد.

استفاده از پنکه های مه پاش در مرغداری ها و گاوداری ها

پنکه مه پاش آبی می تواند کمک بسیار بزرگی در خنک سازی و کنترل رطوبت محیط گاوداری ها و مرغداری ها داشته باشد. گرمای بالا در محیط گاوداری برای گاو ها خطر داشته و می تواند باعث ایجاد مشکلاتی به خصوص برای گاو های شیری شود. بنابراین افزایش دمای محیط می تواند سبب پایین آمدن کیفیت شیر، مشکلات جسمی در گاو ها و کاهش میزان شیردهی گردد.

پس می توان گفت که با کمک سیستم های مه پاش در گاوخانه ها می توان از ایجاد چنین مشکلاتی جلوگیری کرد. علاوه بر سیستم های مه پاش وسایل سرمایشی دیگری برای خنک سازی گاوداری ها موجود می باشد. اما با تحقیقات صورت گرفته ثابت شده است پنکه های مه پاش جز یکی از بهترین و کارآمدترین سیستم ها برای حیوانات بخصوص گاو ها است.

علاوه بر گاوداری ها این سیستم برای مرغداری ها نیز بسیار مفید می باشد. با توجه به این موضوع که در بیشتر مرغداری ها فضای کافی برای حرکت کردن مرغ ها وجود ندارد. پس فضایی خنک و مطلوب برای سلامت مرغ ها لازم می باشد. بنابراین کنترل رطوبت مرغداری ها در جلوگیری از اتلاف مرغ ها و جلوگیری از آلودگی محیط مرغداری بسیار موثر است. و با این سیستم می توان از مریض شدن مرغ ها جلوگیری کرد و با آن محیط را ضدعفونی و گندزدایی کرد.

در آخر می توان گفت که پنکه آبی مه پاش کاربرد های زیادی در بسیاری از صنایع، گلخانه ها، گاوداری ها، مرغداری ها و… دارد و با کمک آن می توان این محیط ها را خنک نگه داشت. با توجه به مزایای بسیار این محصولات و کاربرد های فراوان آن این سیستم ها نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد.

پنکه آبی گلخانه ای

 

 

 

 

برچسب‌ها:, , , , , , ,
ارتباط در واتس آپ image/svg+xml