پنکه مه پاش، کِی و چگونه

پنکه مه پاش، کِی و چگونه

  • 2 دیدگاه
  • 189 بازدید
پنکه مه پاش، کِی و چگونه

انواع پنکه مه پاش

در اصل ابتدا پنکه های برقی اختراع شد و بعد از آن در طی پیشرفت این پنکه ها نوعی از پنکه های مه پاش به وجود آمدند. پنکه های برقی در ابتدا دارای نقص هایی بودند که با سرعت پایین چرخش آن نمی توانست هوایی مطلوب را در اختیار مصرف کننده قرار دهد. همچنین پره های این پنکه از جنس فلز و بدون هیچ محافظی بودند و بسیار خطرناک بودند و در صورت برخورد با این دستگاه فرد به شدت دچار جراحت می شد. به دلیل جنس فلزی آن بسیار سنگین و گران قیمت بود و فقط افراد ثروتمند می توانستند این محصولات را خریداری نمایند و در خانه های خود داشته باشند.


کم کم این پنکه های برقی پیشرفت کرد و طراحان آن به فکر ساخت محافظ برای تیغه های گران قیمت آن افتادند. و در طی تکامل این وسیله پنکه های سقفی اختراع شد. و بعد از پنکه های مه پاش وارد بازار شد که در ساخت پره های آن به جای فلز از پلاستیک استفاده شد. که معمولا قیمت پایین تری داشت و سر و صدای کمتری ایجاد می کرد. علاوه بر این بسیار مقرون به صرفه تر بود و برق کمتری را مصرف می کرد.


تاریخچه پنکه های مه پاش در ایران


اما تاریخچه پنکه مه پاش در ایران به حدود 15 سال پیش باز می گردد که طراحان این محصول این نوع سیستم را در ابتدا برای نیاز مرغدارانی که به رطوبت و خنک کاری احتیاج داشتند طراحی نمودند که این کار را به وسیله یک پمپ کارواش و نازل های مشعل گازوئیلی طراحی و تولید کردند که معمولا کاری غیر اصولی و غیر استاندارد بود.

آشنایی با کارکرد پنکه مه پاش

اما با مرور زمان تغییراتی در این سیستم ها به وجود آمد که به جای نازل های گازوئیلی از نازل های مخصوص استفاده شد. همچنین از شلنگ های کوچکتر و پایه نازل های مخصوص برای این کار بهره بردند.
با وجود پیشرفت هایی که در این سیستم های مه ساز به وجود آمد. اما باز هم دارای معایب و مشکلاتی بود. از جمله این مشکلات یکی مصرف بالا این سیستم بود و دیگری بی کیفیت بودن این سیستم که بعد از مدتی دچار مشکل می شد. همچنین کیفیت پایین شیلنگ ها که در مدت کوتاهی دچار پوسیدگی و یا ترکیدگی می گشت از دیگر مشکلات این سیستم بود.


با گذشت زمان پنکه مه ساز دچار پیشرفت قابل توجهی شد و مصرف آن ها پایین آمد و کیفیت قابل توجهی نیز به دست آوردند. با این وجود این پنکه ها در انواع مختلف تولید شدند که هر کدام مصارف و کاربرد های مختلف خود را دارند.
به طور کلی این سیستم های مه پاش یا رطوبت ساز جز یکی از بهترین تکنولوژی ها می باشد. که جایگزین بسیار مناسبی برای دستگاه های تهویه هوا می باشد و در بسیاری از مکان ها قابل استفاده می باشد.

مشاهده پنکه مه پاش ایران فنگدا

سایت رسمی فنگدا

برچسب‌ها:, , , , ,
ارتباط در واتس آپ image/svg+xml