پنکه مه پاش چگونه کار می کند؟

پنکه مه پاش چگونه کار می کند؟

  • بدون دیدگاه
  • 91 بازدید
پنکه مه پاش چگونه کار می کند؟

پنکه مه پاش چیست؟

پنکه مه پاش که به آن پنکه رطوبت ساز نیز می گویند دستگاهی می باشد که در سال های اخیر و به تازگی وارد بازار شده است که به کمک این تکنولوژی می توان فضا های باز را خنک کرد و برای فضا و هوای بیرون از خانه در تابستان گزینه مناسبی می باشد. این دستگاه این امکان را به شما می دهد که در فصل گرم تابستان بتوانید از فضای باز لذت ببرید. همچنین بتوانید بدون اذیت شدن از هوای گرم به تفریحات و سرگرمی های خود بپردازید.

مشاهده تاریخچه پنکه مه پاش

از این پنکه ها می توان خارج از منزل استفاده کرد و با توجه به قابل حمل بودن، آن را می توان در هر مکانی که بخواهید استفاده کنید. بهتر است در مکانی ثابت قرار داده شود و از وارد شدن ضربه به آن خودداری شود. زیرا با وجود مخزن آب در برخی از این محصولات در صورت وارد شدن ضربه ممکن است که آب به داخل دستگاه نفوذ کند و باعث خرابی قطعات الکتریکی این دستگاه شود و در نتیجه با آسیب جدی مواجه گردد.

پنکه رطوبت ساز یا پنکه مه پاش نیز بهتر است در مکانی قرار گیرد که دارای تهویه هوا مناسب باشد تا کارآمدتر باشد و به درستی کار کند. بنابراین از این دستگاه علاوه بر فضای بیرون می توان در داخل خانه هم استفاده کرد. این دستگاه با استفاده از برق روشن می شود اما مصرف آن به حدی کم است که باعث صرفه جویی در مصرف برق می گردد و بسیار مقرون به صرفه می باشد.

 

پنکه مه پاش چگونه کار می کند؟

پنکه مه پاش معمولا دارای یک مخزن آب می باشد و به یک پمپ فشار قوی مجهز است. همچنین این دستگاه با کمک نازل هایی که بر روی آن قرار دارد آب را به صورت غبار در فضا پخش می کند.

غبار های پخش شده و موجود در فضا با هوای گرم ترکیب شده و تبخیر می شوند و به صورت مه پخش می گردد. بنابراین این کار سبب خنک شدن هوای اطراف و کاهش دما محیط می شود.

بنابراین زمانی که این غبار پخش می شود و بر روی بدن احساس خنکی ایجاد می شود. همچنین بدن فرد بدون هیچ گونه خیس شدن احساس خنکی می کند. اما اگر فردی مایل به خیس شدن و درک این احساس باشد بهتر است که چند متر دورتر از دستگاه قرار بگیرد.

پنکه مه پاش ارزان در انواع و مدل های مختلف در بازار موجود می باشند که نحوه عملکرد کلی این دستگاه ها به همین شکل است اما طریقه و روش استفاده از این محصولات با توجه به تنوع زیاد این دستگاه ها ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد بنابراین قبل از استفاده از این محصول بهتر است که با دقت دفترچه راهنما مربوط به آن را مطالعه کرد و طبق آن از این دستگاه استفاده کرد.

همچنین استفاده غلط از این پنکه رطوبت ساز باعث ایجاد مشکل و آسیب به این محصول می گردد. پس برای کسب بهترین نتیجه از این محصول باید به درستی از آن استفاده شود تا بهترین نتیجه خنک کنندگی را داشته باشد.

 

پنکه مه پاش مخزن دار

برچسب‌ها:, , , , , , ,
ارتباط در واتس آپ image/svg+xml