تعمیر و نگه داری پنکه مه پاش

تعمیر و نگه داری پنکه مه پاش

  • بدون دیدگاه
  • 257 بازدید
تعمیر و نگه داری پنکه مه پاش

 

تعمیر پنکه مه پاش

تعمیر پنکه مه پاش و نگهداری آن پس از خرید

شاید برایتان این سوال مطرح شود که مگر پنکه مه پاش شرایط نگهداری دارد؟ یکم به سوالتان فکر کنید؟ جوابی برایش قطعا پیدا کرده اید. بیاید با یک مثال برایتان این موضوع را شرح دهم، شما فرض کنید یک گل را خریداری کرده اید. که به فضای داخلی منزلتان زیبایی ببخشد، حال اگر به خوبی از آن نگهداری نکنید گل شما خشک خواهد و از بین خواهد رفت.این موضوع در تمام وسایلی که از آن در روزمرگی خودتان استفاده میکنید صدق میکند. حال بیاید باهم به شرایط نگه داری و تعمیبرات پنکه های مه پاش بپردازیم. تعمیر پنکه مه پاش

شرایط نگهداری پنکه های مه پاش

یک) تمیزبودن پنکه آبی
پس از خرید پنکه رطوبت ساز و استفاده از آن در محیط های باز کافه ها و رستوران و باغ های خودتان در نظر داشته باشید که نظافت روزمرگی پنکه آبی بعد از پایان کار از اهمیت خاصی برخوردار است زیر آبی که از میست خارج میشود رد طولانی مدت ذرات سفید رنگی را بر روی توری میست و گارد پنکه به جای میگذارد، خشک کردن قسمت میست و گارد پنکه مه پاش از این اتفاق جلوگیری میکند .

دو) چک کردن مخزن
در هنگام استفاده از پنکه مه پاش لوله ای و پنکه آبی ریموت دار و پنکه مه پاش آبی VIP بهتر است هر یک ساعت یکبار مخزن آب چک شود تا پمپ بدون آب نماند، زیرا پمپ وقتی بدون آب کار میکند میسوزد و از همین رو است که هیچ وقت پمپ پنکه های رطوبت ساز جز گارانتی محسوب نمیشوند. حتما شلنگ خروجی آب میست پنکه آبی به داخل مخزن هدایت شده باشد تا آب اضافی از این خروجی مجددا وارد مخزن گردد. البته در نمونه های دیواری پنکه مه پاش نیازی به چک کردن مخزن آب نمیباشد زیرا سیستم قطع خودکار آب دارد یعنی ظرفیت مخزن به حد متناسب برسید خودش ورود را قطع و مجددا در صورت نیاز پر مینماید.

پنکه مه پاش

سه ) کنترل نوسان برق
بهتر از حتما از سه راهی که دارای محافظ است برای روشن نمودن دستگاه استفاده نمایید تا حتی درصورت نواسانات برق و قطعی آن آسیبی به موتور پنکه مه پاش وارد نشود.

چهار) حمل و نقل
اکثر پنکه های مه ساز به دلیل داشتن چرخ در انتهای جایگاه مخزن به راحتی جا به جا میشوند فقط در هنگام منتقل کردن از مکتنی به مکان دیگر در نظر داشته باشید از میله وسط دستگاه، پنکه را هل ندهید یا نکشید. درصد شکست قطعه فوق بالا میرود، به دلیل سنگین بودن سری و قسمت مخزن پنکه آبی این اتفاق پیش میاید. بهتر است از قسمت مخزن دستگاه را هل دهید.

 

تعمیر پنکه آبی

گاهی اوقات با رعایت تمام این نکات ها بازم هم دستگاه خراب میشود یا به دلیل استفاده نکردن در طولانی مدت پنکه مه پاش نیز به تعمیرات یا سرویس دارد. که دراین مورد باید سراغ بخش تعمیرات شرکتی که ازشان دستگاه را خریداری کرده اید بروید. بعد از تماس با بخش فنی از شما علت خرابی را جویا میشوند که بیشتر مواقع موتور پنکه های آبی کار نمکیند. از موارد دیگری که برای تعمیرات پنکه اقدام میشود میتوان به گردش نداشتن پنکه، شکسته شدن قطعه از موتور، سوختن خازن یا سیسم پیچی موتور، کار نکردن میست، شکسته شدن گارد و مخزن باشد.
بیاید علت خرابی و نحوه تعمیرات آنان را باهم مرور کنیم. تا شاید در رساند علت دقیق خرابی دستگاه به کارشناسان فنی شرکت ما راحت عمل کنید.

کار نکردن موتور پنکه مه پاش از چه میتواند باشد؟

چند دلیل اصلی برای کار نکردن موتور وجود دارد:
یک سوختن موتور یا نیم سوز شدن موتور که در این مورد حتما باید یک موتور نو متناسب با دستگاه خریداری کنید. دومین مورد میتواند از سوختن خازن داخلی موتور باشد که با تعویض خازن سوخته دستگاه مجدد شروع به کار میکند. زیرا خازن جریان برق را در سیم های موتور به گردش در میاورد و در صورت سوختن جریان برق به خوبی در موتور نتقل نشده و موتور پنکه مه پاش کار نمیکند.
و آخرین مورد آن خرابی گیربکس موتور است که در پنکه های آبی بدون ریموت با تعویض گیربکس مشکل بر طرف میشود، ولی در پنکه های ریموت دار باید برد اصلی موتور هم تعویض شود.

خرابی چه قطعه ای مانع چرخش سری پنکه رطوبت ساز میشود؟
علت گردش نداشتن پنکه آبی باز هم به گیربکس موتور برمیگردد زیرا خرابی و شکستن سه قطعه مختلف در گیربکس باعث این اتفاق میشود که اصطلاحا به خانواده قطعات خورشیدی معروف هستند. که با تعویض این قطعات در گیربکس این مشکل بر طرف میشود.

علت کار نکردن میست

از موتور میست پنکه مه پاش است که سوخته، با خرید و تعویض این موتور کوچک میست مجدد شروع به کار می نمایند. علت شکستن قطعات ظاهری پنکه های مه پاش فقط به نحوه نگهداری شما از این پنکه ها برمیگردد. در نظر داشته باشید که این محتوا فقط برای اضافه شدن به دانش شماست تا در صورت خرابی پنکه های مه پاش به خوبی بتوانید کارشناسان فنی را راهنمایی کنید، هیچوقت خودتان اقدام به درست کردن پنکه های خود ننمایید زیرا حتما باید دستگاه های به خصوصی موتور های پنکه های آبی شما چک شود تا دلیل اصلی شناسایی و تعمیرات انجام شود. کارشناشان بخش فنی ما همه روز آماده به پاسخگویی شما عزیزان هستند.

پنکه مه پاش

سایت اصلی شرکت fengda

برچسب‌ها:, , , , ,
ارتباط در واتس آپ image/svg+xml