پنکه صنعتی و آشنایی با آن

پنکه صنعتی و آشنایی با آن

  • 1 دیدگاه
  • 71 بازدید
پنکه صنعتی و آشنایی با آن

پنکه صنعتی

پنکه صنعتی وسیله ای سرمایشی برای روز های گرم تابستان می باشد که هم در فضا های داخلی و هم فضا های خارجی قابل استفاده می باشد و با کاهش دما باعث خنکی هوای محیط می گردد. کاربرد این پنکه ها بیشتر در صنایع است و یک هواکش صنعتی محسوب می شود. پنکه های صنعتی در دو مدل ساده و مه پاش موجود می باشند که هر کدام کارایی خاص خود را دارا است.

از پنکه های ساده بیشتر در صنایع، کارخانجات و محیط های تجاری استفاده می شود. و از پنکه های مه پاش بیشتر در تالار ها و رستوران ها، فضا های باز، حسینه ها و مساجد، گلخانه ها و… مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از این پنکه ها برای خنک سازی جلو مغازه ها و رستوران ها، باغ ها استفاده می شود. و این خود وجه تمایز این دستگاه با سایر وسایل سرمایشی است. زیرا نمی توان از دیگر محصولات سرمایشی مثل کولر یا پنکه معمولی برای خنک سازی فضای بیرون استفاده کرد.

این نوع پنکه ها از اجزا و تجهیزات مختلفی تشکیل شده است. که هر چند وقت یک بار باید این قطعات تمیز و پاک سازی شوند و از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل کرد. و در این صورت بازدهی بالاتر و بهتری خواهد داشت در غیر این صورت بازدهی آن پایین می آید و دچار خرابی و مشکل می گردد.

این تجهیزات مهم عبارت است از: پمپ مه پاش پنکه ای، نازل مه اش پنکه ای، لوله و اتصالات مه پاش پنکه ای، مخزن آب مه پاش پنکه ای، پنکه یا فن مه پاش پنکه ای.

پنکه صنعتی

قدرت پنکه صنعتی

پنکه صنعتی معمولا قدرت بیشتری دارد و برای محیط های باز و بسیار بزرگ مناسب می باشد و باعث تهویه هوا و خنکی محیط می گردد. علاوه بر این پنکه های صنعتی از دوام بیشتری برخوردار هستند و در صورت استفاده طولانی مدت از این محصول از کیفیت آن کاسته نمی شود. بنابراین هم از این نظر بسیار مقرون به صرفه می باشد و هم به دلیل مصرف انرژی پایین مقرون به صرفه می باشد. به طوری که مصرف انرژی آن فقط در حدود 250 تا 260 وات می باشد و می تواند محیط هایی با وسعت 300 متر مربع را خنک کند.

پنکه صنعتی فنگدا

آیا پنکه های صنعتی جایگزین مناسبی برای انواع وسایل سرمایشی است؟

معمولا بسیاری کولر های آبی و گازی و یا سیستم های تهویه هوا را به پنکه های صنعتی یا مه پاش ترجیح می دهند. اما باید گفت که این نوع پنکه ها مزایا بیشتری نسبت به دیگر وسایل سرمایشی دارند و بهترین جایگزین برای آن ها می باشد.

کولر های آبی و گازی مصرف برق و آب بالایی دارند و دائما نیاز به تعمیر و یا سرویس منظم دارند. و از این نظر باید هزینه های زیادی را صرف آن ها کرد. اما با توجه به کیفیت و دوام پنکه های صنعتی دیگر نیازی به سرویس منظم ندارد. و با مصرف انرژی پایینی که دارد می تواند باعث صرفه جویی در هزینه ها گردد.

اما معمولا پنکه صنعتی از قیمت بیشتری برخوردار است اما با توجه به موارد گفته شده به نسبت دیگر وسایل سرمایشی مقرون به صرفه تر می باشد.

 

پنکه صنعتی ایستاده

 

آشنایی با پنکه آبی و ویژگی های آن

برچسب‌ها:, ,
ارتباط در واتس آپ image/svg+xml