پره کامپوزیت یا پره فلزی، مسئله این است؟

پره کامپوزیت یا پره فلزی، مسئله این است؟

  • بدون دیدگاه
  • 179 بازدید
پره کامپوزیت یا پره فلزی، مسئله این است؟

پره پلاستیکی کامپوزیت یا پره فلزی؟

حتما در خرید پنکه فضای باز اعم از پنکه مه پاش یا پنکه آبی و پنکه صنعتی به واژه پلاستیکی کامپوزیت و فلزی برخورده اید و شاید فروشندگان این کالاها توضیحات مختصری به شما داده باشند و در بعضی مواقع حتی متوجه منظور آنان نشده باشید که چه فرقی می کند  که در این پنکه ها از پره فلزی استفاده کرد یا کامپوزیتی؟ در این مطلب ما در ابتدا به ماهیت این موارد ها می پردازیم و سپس یه مقایسه کوتاهی از هر یک را شرح می دهیم.

پره کامپوزیت پنکه مه پاش

کامپوزیت چیست؟

سه نوع ماده زمینه اصلی برای آن وجود دارد که عبارتند از: پلیمر، فلز و سرامیک که الیاف را نگه داشته و آنها را در مقابل آسیب‌ های محیطی و فیزیکی حفاظت می‌ کند. از هم جدا نگه داشتن الیاف باعث کاهش ترک خوردگی و تقسیم مساوی بار بین تمام الیاف می‌ شوند بنابراین، به کامپوزیت‌ها کمک زیادی می ‌کند.

قابلیت کامپوزیت‌ ها در مقاومت در برابر گرما یا هدایت گرما یا الکتریسیته بسیار بالا می باشد و به دو دسته طبیعی (استخوانها، چوب و ماهیچه و …) و مصنوعی (موارد مهندسی) تقسیم بندی می شوند.

مزایای کامپوزیت:

مقاومت مکانیکی بالا نسبت به وزن قابل تحمل، مقاومت بالا در برابر خوردگی، خصوصیات سختی بالا نسبت به فلزات، عایق حرارتی مناسب که به دلیل صلبیت بیشتر تحت یک بارگذاری مشخص، خیز کمتری ده‌ها نسبت به فلزات دارند. استحکام بالا، نسبت حجم به وزن کمی دارند به صورتی که حتی مستحکم تر از فولاد با وزنی با چندین برابر کمتر هستند. با هزینه کمتر از سایر جنس ها در کالاهای مشابه یافت میشوند.

تعمیر پنکه آبی

پره فلزی پنکه آبی

فلز (چدن) چیست؟

فلزات مواد معدنی هستند که به صورت طبیعی در زیر سطح زمین تشکیل می شوند. اکثر فلزات درخشان یا براق می باشند. درواقع فلزات ترکیبات طبیعی پوسته زمین هستند که به صورت کانی های فلزی استخراج می شوند و هم با فلزات دیگر و هم با بسیاری از عناصر مختلف واکنش می دهند. فلزات به شکل طبیعی در سنگ هایی که توسط آب های سطحی و زیرزمینی شسته شده اند. و همچنین در گرد و غبار موجود در جو زمین وجود دارند.

فلزات انواع مختلفی دارند که چدن یکی از این آنهاست. چدن یک آلیاژ آهنی بوده که حدود 92% آهن، 2.4% کربن و 1.3% سیلیسیوم دارد. عناصر دیگری که در چدن مشاهده شده است که شامل منگنز، فسفر و گوگرد هستند و در بعضی از موارد برای ساخت وسایل مورد نظر به آنها آلومینیوم، منیزیم، مس، سدیم، کروم، وانادیوم و… نیز اضافه می کنند.

ویژگی های چدن چیست؟

ذوب شده بدون خمیر شدن، مقامت بالا در برابر فشار بالا و خوردگی بالا و حرارت بالا و در برابر ضربه زدن مقاومت کمی دارد و ارتعاشات را به خوبی جذب میکند، شکننده میباشد. دمای ذوب آن نسبت به فولاد کمتر است، قابلیت ریخته گری خوب، وزن سنگین و در تولید کالاهای مورد نظر مقرون به صرفه می باشد.

دلایل استفاده از فلز و کامپوزیت در پره پنکه مه پاش

حالا که نسبت به این دو ماه شناخت کافی پیدا کرده اید بهتر است که دلایل انتخاب این نوع ماده را در تولید پره برای خرید پنکه فضای باز توضیح دهیم. از این دو نوع ماده بدلیل اینکه ماده ای هستند که قابلت تغیر و فرم دهی دارند استفاده می شود. و با توجه به سایر موارد فلزی وزن کمتری دارند پس در پرتاب باد موفق تر عمل میکنند و راحت تر بر روی دستگاه سوار می شوند.

حالا چرا در توضیحات کالا های مطرح شد که نمونه کامپوزیت آن از نمونه فلزی آن بهتر می باشد؟ زیرا نمونه فلزی این پره ها که جنسی از چدن دارند نسبت به نمونه پلاستیکی کامپوزیت آن سنگین تر میباشد. و راندمان دستگاه را یه خورده پایین تر آورده و موجب می شود. به موتور دستگاه فشار وارد شده و عمر دستگاه را کاهش می دهد. و در احتمالات خیلی ضعیف در صورت شکست شدن بخشی از آن و پرتاب شدن به اطراف پنکه خطرناک می باشد.

نمونه پلاستیکی کامپوزیتی آن بدلیل اینکه سبک می باشد. قدرت و توان پرتاب باد و آب را افزایش داده و راندمان دستگاه را بالا برده. و به دلیل سبکی فشاری به موتور دستگاه وارد نمی کند. و عمر دستگاه کاهش نمیابد. در نظر داشته باشید که خطری هم برای افراد اطراف پنکه ایجاد نمی کند. همچنین در خرید از شرکت ما این را به خاطر بسپارید که پنکه هایی که پره های پلاستیک کامپوزیت دارند گارانتی می شوند. معمولا روی پنکه های ما از این نمونه استفاده می شود. و به درخواست خود مشتری اگر فلزی بخواهد به آن فلزی داده می شود و به ایشان اعلام می گردد. که این پنکه از ضمانت شرکت ما خارج شده است.

جهت خرید پنکه فضای باز یا تعمیر پنکه مه پاش می توانید از طریق ایران فنگدا اقدام نمایید و از کارشناسان فروش ما مشاوره رایگان دریافت نمایید.

 

 

برچسب‌ها:, , , , , , ,
ارتباط در واتس آپ image/svg+xml