مزایا و معایب پنکه مه پاش

مزایا و معایب پنکه مه پاش

  • بدون دیدگاه
  • 142 بازدید
مزایا و معایب پنکه مه پاش

مزایا پنکه مه پاش

یکی از راه کار هایی که برای خنک سازی محیط بیرون و داخل مورد استفاده قرار می گیرد. و امروزه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب ساخته است پنکه مه پاش می باشد. این نوع پنکه ها در انواع مختلفی موجود است و کاربرد های خاص خود را دارا است. و هر کدام مزایا و معایبی دارند که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

از جمله مزایا این محصولات می توان به مصرف پایین انرژی آن از جمله مصرف آب و برق کم آن اشاره کرد. که تا حد زیادی سبب صرفه جویی در انرژی می گردد و از این جهت نسبت به سایر وسایل سرمایشی بسیار مقرون به صرفه می باشد. در واقع مصرف انرژی آب پنکه های مه پاش در هر ساعت حدود 16 گالن می باشد. در حالی که در کولر های گازی مصرف آب آن در هر ساعت حدود 75 گالن می باشد. بنابراین این مقدار مصرف انرژی در دستگاه های مه پاش در مقایسه با دیگر وسایل بسیار کم و ناچیز می باشد.

استفاده پنکه آب پاش برای هیئت

از دیگر مزایا این محصول می توان به استفاده از این پنکه در فضای باز اشاره کرد. و برخلاف کولر های آبی و گازی و یا پنکه های معمولی که استفاده ای در فضای باز ندارند می توان از این دستگاه به راحتی در فضاهای باز استفاده کرد و هوایی مطلوب و خنک را برای شما فراهم کند.

همچنین این محصول می تواند وسیله ای کاربردی برای گلخانه ها باشد. و اگر در مکانی درست قرار داده شود مثل یک سیستم آبیاری قطره ای عمل می کند و سهم مهمی در شادابی و سرسبزی گیاهان خواهد داشت.

پنکه مه پاش ریموت دار

پنکه ضدعفونی کننده

این دستگاه علاوه بر خنک سازی و مطلوب نگه داشتن هوای محیط می تواند مکان مورد نظر را نیز ضدعفونی کرده و از آنجایی که گرد و غبار هوای محیط را به خود جذب می کند در پاک سازی هوای اطراف نقش مهمی دارد.

علاوه بر این موارد پنکه آبی برای مکان هایی با آب و هوای خشک بسیار مناسب است و با تمیز کردن و مرطوب نگه داشتن هوای محیط برای افرادی که دچار تنگی نفس و یا آسم هستند و همچنین افرادی که پوست خشکی دارند مناسب می باشد.

معایب پنکه های مه پاش

این دستگاه با وجود مزایای بسیاری که دارد می تواند دارای معایبی نیز باشد. از جمله معایب این دستگاه قیمت نسبتا بالا آن می باشد. که البته بسته به نوع و مدل آن متفاوت می باشد که معمولا مدل هایی که دارای پمپ هستند از قیمت بیشتری برخوردار می باشند.

از دیگر معایب پنکه مه پاش یا پنکه آبی ناکارآمد بودن آن در هوای مرطوب و شرجی است. و از آنجایی که در این آب و هوا عمل تبخیر به سختی صورت می گیرد. پس امکان خنک سازی در این مکان ها بسیار کم است و عملکرد خوبی نخواهد داشت.

علاوه بر این در مکان هایی که آب و هوایی معتدل با تابستان هایی کوتاه دارند ممکن است این دستگاه کارایی چندانی نداشته باشد. بنابراین از معایب این دستگاه این است که برای هر مکانی مناسب نمی باشد و بیشتر برای مکان هایی با آب و هوایی گرم و خشک کاربرد دارد.

پنکه مه پاش دیواری

برچسب‌ها:, , , , , , , ,
ارتباط در واتس آپ image/svg+xml