کاربرد بخاری ویلایی چیست؟

کاربرد بخاری ویلایی چیست؟

  • بدون دیدگاه
  • 1 بازدید
کاربرد بخاری ویلایی چیست؟

بخاری ویلایی یک سیستم گرمایشی مناسب جهت تامین گرمای محیط آزاد در ویلا می باشد. سیستم گرمایشی ویلا فقط شومینه و بخاری نیست. بلکه امروزه انواع جدید و مدرن این سیستم ها روانه بازار شده است. اهمیت برخورداری از یک سیستم مناسب گرمایشی در ویلا به ویژه در فصول سرد بیشتر آشکار می شود. وجود یک سیستم مناسب گرمایشی سبب می شود تا در فصول سرد سال نیز از محیط باز ویلا بتوانید بهره ببرید.

انواع بخاری ویلایی

بخاری ویلایی در انواع و اندازه های متفاوتی عرضه می گردد. از جمله محصولاتی که در فضای باز می توان از آن ها استفاده نمود می توان اشاره کرد به:

بخاری هیزمی

بخاری هیزمی از جمله بخاری های مورد استفاده در فضای باز ویلا و باغ می باشد. خیلی از افراد، این بخاری را به بخاری گازی ترجیح می‌ دهند. انتخاب این بخاری ‌ها در فضای باز ویلا سبب ایجاد حس خوب سوختن چوب در فرد می ‌شود. اگر در فضای بیرون ویلا یا باغ، آلاچیق دارید در فصول سرد می توانید با استفاده از این بخاری ها مکانی گرم را برای نشستن فراهم کنید. بخاری هیزمی دارای مدل های متفاوت با کاربری های مختلف می باشد و دست شما را در انتخاب نوع متناسب با شرایط باز نگه داشته است.

آتشدان

فایر پیت یا همان آتشدان وسیله ای مناسب جهت گرم نمودن محیط و یک نوع بخاری ویلایی می باشد. این وسیله در شکل ها و ابعاد مختلف تولید می شود. نمونه پرتابل آن قابلیت جابجایی و حمل آسان دارد. آتشدان های قابل حمل، وسیله‌ ای مناسب جهت درست کردن آتش و کباب به شمار می روند. آتشدان ها در انواع فولادی، چدنی و مسی در بازار موجود هستند. از جمله معایب آتشدان های فلزی می توان به زنگ زدن آن ها در دراز مدت اشاره نمود.

بخاری ویلایی

هیزم دان

برای استفاده و نظم دادن به آتشدان یا هیزم های بخاری به هیزم دان نیاز خواهیم داشت. قفسه های فلزی در ظرفیت و مدل های متفاوت وجود دارند. می ‌توان از آن ها در کنار آتشدان و بخاری هیزمی استفاده کرد.

آتشدان فلزی

این نوع آتشدان بسیار رایج و پرفروش می باشد. در سایز ها و مدل های مختلفی طراحی شده است. از نظر جنس فلز به کار رفته به چند دسته تقسیم می شود:

مدل سنگی

این نوع از آتشدان ها معمولا قیمت بالایی دارند. این آتشدان ها ثابت بوده و قابلیت جابجایی ندارند. بنابراین در هر جا نصب گردند، همان جا ثابت خواهند ماند. این آتشدان ها معمولا در اندازه های بزرگ طراحی و اجرا شده و در انتخاب طرح و سایز دارای محدودیت نیستند. کارایی فوق العاده آن ها سبب شده تا نسبت به سایر انواع آتشدان متمایز شوند. مهم ترین مشکل آن ها عدم جابجایی و ثابت ماندن آن ها می باشد.

آتشدان آجری

این آتشدان ها از نظر قیمت بین آتشدان سنگی و فلزی قرار دارند. محصولاتی با قیمت متوسط هستند. طراحی و اجرای آن ها آسان بوده و نیاز به تخصص خاصی ندارد. این آتشدان ها نیز ثابت بوده و قابلیت جابجایی ندارند. هم چنین سبب دادن حالت سنتی به فضا می شوند. اجرای آن ها نسبت به نوع فلزی زمان بر می باشد.

نوع گازی

این آتشدان توسط گاز روشن می شود. بنابراین می تواند از سیلندر گاز یا گاز لوله کشی شده استفاده کند. راه اندازی آن آسان بوده و با یک فندک روشن می شود. دود کمتری نسبت به انواع هیزمی ایجاد می ‌کند.

 

بخاری ویلایی

برچسب‌ها:,
ارتباط در واتس آپ image/svg+xml