پنکه آبی، از نگهداری تا تعمیرات

پنکه آبی، از نگهداری تا تعمیرات

  • بدون دیدگاه
  • 162 بازدید
پنکه آبی، از نگهداری تا تعمیرات

تعمیر پنکه مه پاش

نگهداری پنکه مه پاش

شاید برایتان این سوال مطرح شود که مگر استفاده از یک کالا شرایط نگهداری دارد؟ بیاید با یک مثال برایتان این موضوع را شرح دهم، فرض کنید یک گل را خریداری کرده اید که به فضای داخلی منزلتان زیبایی ببخشد. حال اگر به خوبی از آن نگهداری نکنید گل شما خشک خواهد شد و از بین خواهد رفت. این موضوع در تمام وسایلی که از آن در روزمرگی خودتان استفاده میکنید صدق میکند. حال بیاید باهم به شرایط نگه داری و تعمیرات پنکه آبی بپردازیم.

شرایط نگهداری پنکه های مه پاش:

یک) تمیز بودن پنکه آبی

پس از خرید پنکه رطوبت ساز و استفاده از آن در محیط های باز، کافه ها و رستوران و باغ های خودتان در نظر داشته باشید که نظافت روزمرگی پنکه آبی بعد از پایان کار از اهمیت خاصی برخوردار است. زیر آبی که از میست خارج می شود رد طولانی مدت ذرات سفید رنگی را بر روی توری میست و گارد پنکه به جای میگذارد. با خشک کردن قسمت میست و گارد پنکه مه پاش از این اتفاق جلوگیری میکند.

 

دو) چک کردن مخزن

در هنگام استفاده از پنکه مه پاش لوله ای و پنکه آبی ریموتی و پنکه رطوبت ساز وی آی پی بهتر است هر یک ساعت یکبار مخزن آب چک شود تا پمپ بدون آب نماند، زیرا پمپ وقتی بدون آب کار میکند میسوزد و از همین رو است که هیچ وقت پمپ پنکه های رطوبت ساز جزء گارانتی محسوب نمی شوند. حتما شلنگ خروجی آب میست پنکه آبی به داخل مخزن هدایت شده باشد تا آب اضافی از این خروجی مجددا وارد مخزن گردد.

البته در نمونه های دیواری پنکه مه پاش نیازی به چک کردن مخزن آب نمی باشد. زیرا سیستم قطع خودکار آب دارد یعنی ظرفیت مخزن به حد متناسب برسد خودش ورود را قطع و مجددا در صورت نیاز پر می نماید.

سیستم قطع خودکار آب در پنکه آبی چیست؟

سه) کنترل نوسان برق

بهتر است حتما از سیم رابطی که دارای محافظ است برای روشن نمودن دستگاه استفاده نمایید تا حتی درصورت نواسانات برق و قطعی آن آسیبی به موتور پنکه مه پاش وارد نشود.

چهار) حمل و نقل

اکثر پنکه های آبی به دلیل داشتن چرخ در انتهای جایگاه مخزن به راحتی جا به جا می شوند فقط در هنگام منتقل کردن از مکانی به مکان دیگر در نظر داشته باشید از میله وسط دستگاه، آن را هل ندهید یا نکشید. درصد شکست قطعه فوق بالا میرود، به دلیل سنگین بودن سری و قسمت مخزن آن این اتفاق پیش می آید. بهتر است از قسمت مخزن دستگاه را هل دهید.

پنکه مه پاش

تعمیرات پنکه رطوبت ساز

گاهی اوقات با رعایت تمام این نکات بازم هم دستگاه خراب میشود یا به دلیل استفاده نکردن در طولانی مدت پنکه مه پاش نیز به تعمیرات یا سرویس دارد. که دراین مورد باید سراغ بخش تعمیرات شرکتی که از آن ها دستگاه را خریداری کرده اید بروید. بعد از تماس با بخش فنی از شما علت خرابی را جویا می شوند که بیشتر مواقع موتور پنکه آبی کار نمیکند.

از موارد دیگری که برای تعمیرات اقدام میشود میتوان به گردش نداشتن آن، شکسته شدن قطعه از موتور، سوختن خازن یا سیم پیچی موتور، کار نکردن میست، شکسته شدن گارد و مخزن باشد.

بیاید علت خرابی و نحوه تعمیرات آنان را باهم مرور کنیم تا شاید در رساندن علت دقیق خرابی دستگاه به کارشناسان فنی شرکت ما راحت تر عمل کنید.

کار نکردن موتور پنکه مه پاش از چه میتواند باشد؟

چند دلیل اصلی برای کار نکردن موتور وجود دارد:

یک سوختن موتور یا نیم سوز شدن موتور که در این مورد حتما باید یک موتور نو متناسب با دستگاه خریداری کنید.

دومین مورد میتواند از سوختن خازن داخلی موتور باشد که با تعویض خازن سوخته دستگاه مجدد شروع به کار میکند زیرا خازن جریان برق را در سیم های موتور به گردش در میاورد و در صورت سوختن جریان برق به خوبی در موتور نتقل نشده و موتور دستگاه مه پاش کار نمیکند.

و آخرین مورد آن خرابی گیربکس موتور است که در مدل های آبی بدون ریموت با تعویض گیربکس مشکل بر طرف میشود، ولی در مدل های ریموت دار باید برد اصلی موتور هم تعویض شود.

 

خرابی چه قطعه ای مانع چرخش سری پنکه رطوبت ساز میشود؟

علت گردش نداشتن دستگاه مه پاش باز هم به گیربکس موتور برمیگردد. زیرا خرابی و شکستن سه قطعه مختلف در گیربکس باعث این اتفاق میشود که اصطلاحا به خانواده قطعات خورشیدی معروف هستند که با تعویض این قطعات در گیربکس این مشکل بر طرف می شود.

علت کار نکردن میست

از موتور میست پنکه مه پاش است که سوخته، با خرید و تعویض این موتور کوچک میست مجدد شروع به کار می کند.

خرابی ظاهری پنکه آبی

علت شکستن قطعات ظاهری پنکه های مه پاش فقط به نحوه نگهداری شما از این دستگاه ها برمیگردد.

در نظر داشته باشید که این محتوا فقط برای اضافه شدن به دانش شماست. تا در صورت خرابی دستگاه های مه پاش به خوبی بتوانید کارشناسان فنی را راهنمایی کنید. هیچوقت خودتان اقدام به درست کردن دستگاه های خود ننمایید زیرا حتما باید با دستگاه های به خصوصی دستگاه های آبی شما چک شود تا دلیل اصلی شناسایی و تعمیرات آن انجام شود.

کارشناشان بخش فنی ما همه روز و رایگان آماده به پاسخگویی شما عزیزان هستند.

سایت اصلی شرکت fengda

برچسب‌ها:, , , ,
ارتباط در واتس آپ image/svg+xml