هیتر تابشی

هیتر تابشی

  • بدون دیدگاه
  • 4 بازدید
هیتر تابشی

هیتر تابشی

هیتر تابشی در انواع مختلفی تولید شده که کاربرد های متعددی دارد. این محصول به عنوان یکی از لوازم گرمایشی که خاصیت ایجاد گرما دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیتر تابشی برای استفاده در فضاهای مختلف که ارتفاع این اماکن بیشتر از 3 متر است کاربردی مناسب دارد. طراحی هیتر تابشی به گونه‌ای است که گرمای انرژی خورشیدی را تداعی کرده و در نهایت گاز احتراقی را به گرما تبدیل می‌کند. با استفاده از این وسیله گرمایشی ذرات معلق در هوا به حداقل کاهش پیدا کرده و گردش آنها به مینیمم مقدار ممکن خواهد رسید.

کاربرد هیتر تابشی

مکان‌هایی که قابلیت استفاده از هیتر را به عنوان تجهیزات گرمایشی دارند،متنوع بوده که شامل فضای روباز و فضای بسته می‌شوند. سالن‌های بزرگ، انبارها یا گلخانه‌ها همچنین سالن‌ های ورزشی و فضاهایی که برای نمایشگاه در نظر گرفته می‌شوند از این وسیله‌ ی کارآمد استفاده می‌کنند. در ضمن برای محیط ‌های روباز مانند رستوران ‌ها نیز مناسب می باشد.

برای احتراق این محصول جهت تولید گرما مخلوطی از گاز مایع یا شهری توام با هوا در لوله سوزانده می‌شود. این عمل با احتراق کامل توسط مشعل انجام خواهد شد. دمایی که پس از ایجاد گرما در لوله وجود دارد در حدود 300 درجه سانتی ‌گراد است. در نهایت انرژی تابشی که از لوله ایجاد شده است با استفاده از منعکس کننده‌ای که در دستگاه تعبیه شده است، به پایین هدایت شده و پس از انعکاس انرژی به سمت پایین گرمای مورد نیاز تامین می‌شود تا محیط گرم شود.

 

هیتر تابشی

 

نقش فن مکنده، ایجاد مکش لازم برای محصولاتی است که احتراق در آنها صورت گرفته به سمت انتهای لوله باشد.ایجاد گرما در محیط توسط این هیتر ها به این صورت است که هوای مورد نیاز به وسیله هیتر تابشی مصرف می‌شود، تا احتراق صورت بگیرد و گرمای کافی در محیط ایجاد می‌شود البته در حدود 11 تا 13 برابر بیشتر از حجم گازی است که توسط هیتر مصرف می‌شود در نتیجه باید بتوان هوا را برای این منظور در محیط تامین کرد.برای این ‌که هوای مورد نیاز دستگاه جهت احتراق تامین شود، باید لوله‌های مستقل را به دستگاه هیتر وصل کرده تا هوا از بیرون سالن، تامین شده و احتراق صورت بگیرد. حرارتی که به وسیله هیتر ایجاد می‌شود به صورت تابشی منعکس شده و موجب می‌شود بدون نیاز به گرم شدن تمامی قسمت‌های محیط، افراد یا اشیایی که در مسیر آن هستند گرم شوند.

بدین ترتیب فضا به سرعت گرم شده و در نتیجه با سرعت گرمایش بالا در انرژی صرفه‌ جویی خواهد شد. همچنین گرمای ایجاد شده هیچ مشکلی برای وسایل دیگر مانند مبلمان ویلایی یا سایه بان چتری بوجود نمی آورد.انواع مدل‌های این نوع هیتر به لحاظ پیکربندی با عناوین گازی و برقی در بازار وجود دارند و روز به روز بر تنوع آنها افزوده می‌شود.

برچسب‌ها:,
ارتباط در واتس آپ image/svg+xml