نحوه اتصال قطعات پنکه آبی

نحوه اتصال قطعات پنکه آبی

  • بدون دیدگاه
  • 228 بازدید
نحوه اتصال قطعات پنکه آبی

 قطعات پنکه آبی

برای راه اندازی پنکه آبی یا پنکه رطوبت ساز در ابتدا باید سایر اجزا و قطعات پنکه را به یکدیگر وصل کرد که این کار باید به درستی انجام شود. بنابراین در ادامه به بررسی نحوه اتصال این اجزا خواهیم پرداخت. با توجه به این موضوع که این پنکه ها در انواع و مدل های مختلفی در بازار موجود می باشند. ممکن است و نحوه اتصال آن ها با یکدیگر متفاوت باشد اما به طور کلی به آن خواهیم پرداخت. برای نحوه صحیح اتصال بهتر است که به دفترچه راهنما خود محصول مراجعه کرد تا دستگاه دچار خطا و اشتباه نگردد.

در ایران فنگدا بخوانید: پنکه مناسب فضای باز

نحوه اتصال قطعات آبی

در مرحله اول بهتر است که پایه های این محصولات سر هم بندی شوند. برای این کار در ابتدا باید واشر ها و پیچ هایی که به صفحه مخزن وصل می باشد را باز کرده و بعد از آن پایه پنکه را در محل خود قرار داده و بعد از آن پیچ ها و واشر های باز شده را در جای خود ببندید.

مرحله بعد نوبت به سرهم بندی کردن پره و لوله پنکه است. برای اتصال لوله های پنکه رطوبت ساز یا پنکه مه پاش باید دقت داشت که هر یک به لوله های همرنگ خود متصل شوند. پره پنکه را نیز در محفظه خود قرار داده و بعد از این مرحله آن را بر روی پایه وصل کرده و پیچ های مربوط را محکم ببندید.

بعد از انجام این مراحل و نصب قطعات آن نوبت به برقراری اتصال جریان آب می رسد. برای انجام این کار باید لوله هایی را که در صفحه جلویی پنکه قرار دارد را به رابط پمپ آب وصل کنید و از عدم خم شدن آن ها در زیر پایه مطمئن شوید. بعد از آن صفحه جلویی پنکه را روی پایه نصب کنید و با پیچ محکم ببندید.

پنکه آبی

مخزن آب پنکه مه پاش

حال نوبت به سرهم بندی مخزن آب می رسد که برای انجام این کار مخزن آب را بر روی صفحه مخزن قرار داده و پمپ مربوط به آن را نیز در جای مورد نظر قرار دهید. و بعد از آن سیم برق را باید از قسمت پایینی مخزن بیرون آورید و دستگیره را بر روی پایه پنکه رطوبت ساز نصب نمایید.

در مرحله بعد برای روشن کردن آن باید مخزن پنکه را با آب تمیز پر کرده و بعد از درپوش آن را بگذارید. و بعد از آن دکمه روشن را بزنید و برای کنترل سرعت می توانید با استفاده از دکمه های مربوط آن را تنظیم نمایید. همچنین با فشار دادن دکمه رطوبت ساز موتور و پمپ آن را راه اندازی کنید. و از عملکرد صحیح پنکه و ایمنی آن اطمینان حاصل کنید و در آخر پیچ ایمنی را تنظیم نمایید.

اما نکاتی مهم برای عملکرد بهتر در هنگام استفاده وجود دارد که به طول عمر دستگاه کمک می کند. یکی از این نکات این است که دستگاه را به طور منظم تمیز کنید و برای این کار قبل از هر چیز دستگاه را از برق بکشید و با پارچه مرطوب و نرم دستگاه را تمیز نمایید. توجه داشته باشید که آب یا مواد شوینده به دستگاه نفوذ نکند.

علاوه بر تمیزی دستگاه تمیز کردن مخزن آب پنکه رطوبت ساز نیز مهم می باشد و این کار را باید حداقل دو الی سه هفته یک بار انجام دهید.

قطعات پنکه مه پاش

برچسب‌ها:, , , , ,
ارتباط در واتس آپ image/svg+xml