راهنمای خرید پنکه مه پاش هانا

راهنمای خرید پنکه مه پاش هانا

  • بدون دیدگاه
  • 58 بازدید
راهنمای خرید پنکه مه پاش هانا

 

آیا می دانید پنکه مه پاش چیست و در زمان خرید آن باید به چه نکاتی توجه کنید؟

هیچ چیز بهتر از گذراندن روزهای آفتابی در خارج از خانه در طول تابستان نیست. اما زمانی که هوا واقعا سوزان است، ممکن است آنقدر گرم شود که نتوانید به راحتی در پاسیو خود بنشینید. در روزهای گرم یک سایه بان آفتاب یا چتر فضای باز کارهای زیادی انجام می دهد.

اما اگر می خواهید از هر دقیقه تابستان نهایت استفاده را ببرید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که روی یک پنکه مه ساز سرمایه گذاری کنید.

پنکه های مه پاش در فضای باز برای خنک کردن مناطق بیرونی طراحی شده اند و ممکن است از تاثیر آن ها شگفت زده شوید! در این مقاله همه نکاتی که باید در مورد خرید این ابزارهای خاص بدانید و اینکه آیا آن ها برای خانه شما مناسب هستند یا خیر آمده است.

پنکه مه پاش چیست؟

افرادی که در فضای باز صحبت می کنند در حالی که پنکه مه پاش آن ها را خنک نگه می دارد.

پنکه های مه پاش امکان یک استراحت کوتاه و ضروری را از گرمای تابستان فراهم می کنند که در حین کار به شما طراوت می بخشند.

همان طور که از نام آن پیداست، پنکه مه پاش یک اسپری بسیار ریز از آب ایجاد می کند که سپس توسط نسیم فن در فضا پخش می شود.

این دستگاه ‌ها از نظر طراحی شبیه به فن ‌های مه‌ پاشی کوچک دستی هستند که ممکن است به یک رویداد ورزشی یا ساحل ببرید. اما آن ها بسیار بزرگ ‌تر هستند و فضای قابل توجهی را خنک کنند، نه فقط یک نفر.

اگر تعجب می کنید که آیا یک پنکه مه پاش همه چیز اطراف خود را خیس می کند، پاسخ منفی است. قطرات آب ایجاد شده توسط پنکه آنقدر کوچک هستند که احساس خیس شدن نخواهید کرد.

در عوض، غبار آب به سادگی یک اثر خنک کننده ایجاد می کند که در روزهای گرم تابستان احساس خوشایندی ایجاد می کند.

در واقع برخی از پنکه های مه پاش را می توان حتی در داخل خانه نیز استفاده کرد. در محیط های مناسب، این فن ها دمای هوا را تا 20 درجه یا بیشتر کاهش می دهند.

با این حال، از آنجایی که آن ها بخار آب را به هوا اضافه می کنند، پنکه های مه پاش در آب و هوای گرم و خشک بسیار موثر هستند. اگر در جایی زندگی می کنید که در تابستان به خصوص مرطوب است، یک پنکه مه ساز نمی تواند دما را به اندازه ای کاهش دهد و ممکن است به جای خنک شدن احساس چسبندگی به شما بدهد.

پنکه مه پاش

پنکه مه پاش چگونه کار می کند؟

پنکه های مه پاش در چندین سبک وجود دارند. شما می توانید گزینه های دیواری و پایه ای و همچنین مدل های صنعتی سنگین را که روی زمین قرار می گیرند پیدا کنید.

شما همچنین می توانید بین پنکه های پلاگین یا باتری دار انتخاب کنید. اولی نیاز به دسترسی به پریز برق دارد. در حالی که دومی چندین ساعت با باتری های قابل شارژ کار می کند. برخی از برندهای ابزار، مانند Ryobi و Ego، دارای میسترهایی با باتری هستند که برای مکان ‌های کار یا مکان‌ هایی که ممکن است پریز برق وجود نداشته باشد، ایده ‌آل هستند.

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، پنکه مه پاش نیز به منبع آب نیاز دارد. بیشتر مدل‌ ها را می‌ توان برای کار مداوم به شلنگ باغچه متصل کرد. اما اگر در دسترس ندارید، تعدادی فن با مخزن آب داخلی وجود دارد. این مدل ها اغلب چندین گالن آب را در خود جای می دهند و چندین ساعت قبل از اینکه نیاز به پر کردن مجدد داشته باشند کار می کنند.

در پنکه مه پاش چه چیزی را باید جستجو کرد

کودکانی که در فضای باز کنار چادر روی چمن نشسته اند.

پنکه مه پاش با سبک و اندازه صحیح تقریبا در هر مکانی در اطراف خانه شما قابل استفاده است. علاوه بر عواملی مانند منبع برق و منبع آب، ویژگی ‌های دیگری نیز وجود دارد که باید هنگام مقایسه پنکه‌ های مه‌پاش مختلف برای فضای زندگی در فضای باز خود در نظر بگیرید.

سبک

لازم به ذکر است پنکه های مه پاش در سبک های مختلفی از جمله یونیت های دیواری، پایه ای و زمینی عرضه می شوند. برای هر سبک مزایایی وجود دارد. به عنوان مثال، واحدهای پایه و زمین را می توان در صورت نیاز در فضای بیرونی شما جابجا کرد. در حالی که واحدهای دیواری بالا و خارج از مسیر هستند.

اندازه

هنگام خرید، اندازه فضای خود و اندازه پنکه مه پاش را در نظر بگیرید. برخی از مدل ها به طور خاص فهرست می کنند که چقدر متر مربع می توانند خنک شوند. اما اگر اینطور نیست، باید به اندازه فن و درجه بندی CFM آن نگاه کنید، که نشان می دهد چقدر هوا را به بیرون می راند. پنکه ‌های بزرگ ‌تر که می ‌توانند هوای بیشتری را جابجا کنند، فضاهای بزرگ ‌تر را به طور موثر خنک می کنند، اما گران‌ تر از پنکه های مه‌ پاش کوچک ‌تر هستند.

ویژگی های پنکه مه پاش

قابلیت تنظیم

توجه کنید پنکه های مه پاش در فضای باز اغلب دارای تنظیمات متعددی هستند که به شما امکان می دهد عملکرد آن ها را مطابق با نیازهای خود تنظیم کنید. علاوه بر چندین سرعت فن، برخی از مدل‌ ها دارای لوورهای قابل تنظیم و سرهای کج ‌شونده هستند که به شما امکان می ‌دهند جریان هوا را هدایت کنید.

عملکرد کنترل از راه دور

برخی از پنکه های مه پاش دارای یک کنترل از راه دور هستند که به شما امکان می دهد تنظیمات دستگاه را از سراسر پاسیو خود تنظیم کنید

(یک ویژگی غیرقابل انکار راحت وقتی که مشغول حمام آفتاب هستید). برخی از مدل ها حتی اتصال بلوتوث را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد فن را مستقیما از تلفن خود کنترل کنید. (فقط به خاطر داشته باشید که ویژگی های هوشمند قیمت واحد را افزایش می دهد.)

آیا برای خنک ماندن در تابستان باید یک پنکه مه پاش بخرید؟

پنکه مه پاش یک راه موثر برای خنک کردن هر فضای بیرونی است که در تابستان به شدت گرم می شود.

این واحدها به لطف غبار ریز که ایجاد می ‌کنند، قدرت خنک‌ کنندگی بیشتری نسبت به یک فن به تنهایی ارائه می‌کنند. همچنین افزودنی محبوب برای فضاهای بیرونی و حتی مناطق استخر هستند.

قبل از خرید یک پنکه مه پاش، مطمئن شوید که منبع آب مناسبی برای روشن نگه داشتن دستگاه دارید و آب و هوای محلی خود را در نظر بگیرید. این فن ها در مناطق با رطوبت کم که هوا را تا 20 درجه یا بیشتر خنک می کنند، بیشترین کارایی را دارند. برای کسانی که در مناطق با رطوبت بالا زندگی می کنند، انتظار چنین قدرت خنک کننده ای را نداشته باشند. اما آن‌ ها برای کاهش گرما، دمنده ‌ای از آب خنک را ارائه می ‌دهند.

انواع پنکه مه پاش

چه چیزی را در نظر بگیرید

گزینه ‌ها به اندازه هر پنکه ای که می‌ خرید متنوع است، از جمله فن‌ های سیمی، باتری ‌دار و قابل شارژ، و سبک‌ هایی مانند پنکه‌ های پایه، دیواری و زمینی. حتی پنکه مه پاش دستی کوچکی وجود دارد که برای ساحل عالی است و مدل هایی با گیره برای اتصال به میز یا تجهیزات ورزشی.

اولین تصمیمی که هنگام خرید پنکه مه پاش باید بگیرید این است که آیا می خواهید پنکه ای به شلنگ باغچه وصل شود یا دارای مخزن باشد. باید به مشخصاتی نگاه کنید که شامل فوت مربع فضای خنک ‌کننده، تعداد فوت مکعب در دقیقه یا CFM جریان هوا و در برخی موارد حداکثر فاصله مه ساطع شده است.

پنکه ها معمولا سه سرعت دارند و برخی از تنظیمات مه قابل تنظیم هستند. در حالی که برخی دیگر ثابت اند. بسته به طراحی آن ها، برخی به صورت عمودی نوسان می کنند یا می چرخند.

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,
ارتباط در واتس آپ image/svg+xml