انواع بخاری برقی 

انواع بخاری برقی 

  • بدون دیدگاه
  • 2 بازدید
انواع بخاری برقی 

انواع بخاری برقی

با سردتر شدن هوا بخصوص در زمستان بخاری برقی تبدیل به یک نیاز اساسی در منازل، فروشگاه‌ ها، ادارات و بسیاری از مراکز مختلف می‌شود. امروزه شما می‌توانید انواع و اقسام مدل‌های متنوع و کم مصرف بخاری های برقی را در در بازار پیدا کنید. معمولا انواع بخاری برقی اندازه کوچکی داشته و قابلیت جابجایی آسانی نیز دارند و همچنین کار با آنها بسیار ساده است. در این مقاله قصد داریم به معرفی پرطرفدارترین مدل های انواع بخاری برقی بپردازیم.

 

بخاری برقی

بخاری برقی طرح پنکه

بخاری برقی پنکه ای از سری های جدید و کم مصرف بخاری به شمار میروند که به تازگی وارد بازار ایران شده اند. نحوۀ کارکرد بخاری برقی پنکه ای به صورت هیتر است .گرمای تولید شده بوسیلۀ یک پروانه مشابه با پنکه جریان پیدا میکند  و قابلیت تغییر جهت را نیز خواهید دارد . دستگاه بخاری پنکه‌ای با توان مصرفی حدود ۳۰۰ وات است که گرمای تولید شدۀ آن به وسیله لامپ یا المنت تأمین می‌شود. بخاری برقی پنکه ای به این شکل طراحی شده که هر زمان احساس سرما کردید می توانید آن را روشن کرده و جهت آن را به طرف خود قرار دهید.

بخاری برقی

بخاری برقی تابشی

یکی از انواع مدل بخاری برقی است که به خاطر تابشی بودنش بسیار ویژه تر از سایر بخاری برقی ها شده است. عملکرد این بخاری برقی تابشی بدین شکل است که ۱یک یا دو المنت و یک سطح بازتابنده در یک جهت ثابت گرما تولید می‌کند. توان برق مصرفی بخاری برقی تابشی ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ وات بوده و برحسب تعداد المنت‌ها گرمای بخاری متغیر خواهد بود.از آنجایی که بخاری برقی تابشی گرما را مستقیما به افراد یا اشیا می‌تاباند، باید در فضایی استفاده شود که هوا جریان داشته باشد..مزیت بخاری برقی تابشی این است که بسیار بی ‌صدا هستند. معمولا بخاری های برقی تابشی غیر استاندارد خطرناک هستند. به دلیل اینکه اگر وسایل اطراف آن حفاظ‌ مناسبی نداشته باشند ممکن است باعث آتش سوزی و صدمه زدن به محیط اطراف شوند با توجه به این موضوع بخاری های برقی تابشی شرکت سرمابان از این امر مستثنا بوده و با رعایت بالاترین سطح ایمنی و کیفیت طراحی شده اند تا در مقابل باد ، ضربه و رطوبت احتمالی مقاومت کامل داشته باشد.

بخاری برقی

بخاری برقی فن‌ دار

نحوه کارکرد بخاری برقی فن دار نیز با المنت است، با این تفاوت که گرما از طریق فن به محیط منتقل میشود. بازدهی این مدل بخاری برقی نسبت به نوع تابشی بیشتر است، یعنی تمامی گرمای ایجاد شده را به محیط منتقل می‌کند.. این مدل بخاری برقی دارای ترموستات بوده و در صورتیکه گرمای محیط بیش از حد دستگاه باشد به صورت خودکار خاموش می‌شود. با توجه به کنترل خودکار گرمای محیط، امنیت بخاری برقی فن دار در مقایسه با انواع بخاری برقی که تا به اینجا معرفی کردیم، بیشتر است اما بخاری برقی فن‌ دار در محیط‌ های مرطوب و نیمه مرطوب کاربرد ندارند و بیشتر مخصوص فضای بسته می باشند.

بخاری برقی

برچسب‌ها:
ارتباط در واتس آپ image/svg+xml